Pochopení souvislostí pomáhá uzdravení.

více než 20 let pomáhám klientům a klientkám skrze přirozené mechanismy těla najít úlevu a obnovit v životě ztracenou rovnováhu a spokojenost.

Pracuji s následujícími tématy

Potíže s pohybovým aparátem

Odblokování SI spojení, uvolnění hrudní páteře a hrudníku, odstranění bolestí hlavy a migrén, uvolnění krční páteře, ...

Poúrazové stavy a podpora rehabilitace

Návrat těla zpět do kondice, nácvik správných pohybových vzorců, uvolňování fascií a měkkých struktur těla, zvětšování kloubních rozsahů, ...

Jiné zdravotní obtíže

Práce s fyzickou příčinou obtíží, odblokování, harmonizace těla, práce s psychosomatickými příčinami obtíží.

Pooperační péče o tělo

Traumata blokovaná v těle

Odpočinek a uvolnění stresu

Podpora početí (neplodnost)

Náprava páteře, protažení ztuhlých struktur těla, prvky rehabilitace, relaxace a uvolnění, práce s psychosomatickými překážkami početí.

Těhotenství a komplikace v těhotenství

Úleva od těhotenských obtíží (bolestivost kyčlí, SI spojení či bederní páteře), relaxační těhotenská masáž, práce s psychosomatickými příčinami obtíží.

Příprava na porod

Zpracování strachů a traumat, podpora přirozených procesů v těle, uvolnění a relaxace. Podpora poporodní rehabilitace.

Svou praxi neustále dopňuji o nové metody, techniky a certifikaci. 

Deset let jsem pracoval v soukromé rehabilitační praxi se zaměřením na těhotenství, početí a plodnost párů.

Velice oceňuji terapii s prvky rehabilitace prováděnou panem Ariati. Začala jsem k němu chodit po referencích od mojí tchyně, protože jsem měla problémy s krční páteří a často mě bolela hlava. Stačila hodina návštěvy a bolesti jsem se na nějaký čas zbavila. Po odchodu z terapie jsem nebyla unavená, jako tomu bylo jinde, ale spíše naopak – vždy plná energie a pozitivní nálady. Terapie jsou pro mě vždy příjemně stráveným časem. Pan Ariati je velký odborník. Jeho terapie je na velmi vysoké profesionální úrovni, je velmi lidský, empatický, při práci se vám maximálně věnuje, naslouchá vašim problémům a snaží se pomoci. Měla jsem možnost navštívit mnoho fyzioterapeutů, ale pan Ariati je jedinečný.
Lucie L., Plzeň
Roman je skvělý učitel jógy (nejen to, je skvělý člověk 🙂 ). Líbí se mi jeho povídání o józe – životě, rozmanitost ásan uchopených tak že to dává smysl, že kontroluje, zda provádíte ásanu správně, že mu na každém člověku záleží... Z každé jeho lekce odcházíte s příjemným pocitem na těle i na duši. Děkuji, Romane.
Romana
Jóga i terapie pod vedením Romana přináší úlevu jak na duši, tak na těle. Vždy jsem se při odchodu cítila příjemně zrelaxovaná a zároveň nabitá energií. Z vlastní zkušenosti mohu jen doporučit a těším se na další setkání.
Marcela, Plzeň
Bolest těla je vždy spojena s celkovým stavem člověka, tedy když ho něco bolí, tak to také souvisí s tím, co právě v životě prožívá. Mně konkrétně už Roman pomohl několikrát. Zajímá ho nejen zdravotní problém, ale také přičina. Proto se mě vždy nejprve ptá, jak se cítím. Dokáže člověku naslouchat a poté mu poukázat na příčinu jeho zdravotních problémů. Pomůže jednak vhodně zvolenou masáží, ale také dobrou radou, co a jak v životě udělat jinak, aby se bolest nevracela. Dokáže uzdravit nejen tělo, ale i duši. I díky Romanovi se dnes cítím v životě lépe. Děkuji, Romane.
Standa S.
Masáž u pana Ariati jsem navštívila opakovaně. Vždy jsem byla velice spokojená. Jeho individuální přístup je jedinečný. Dokáže pomoci nejen fyzicky, ale i psychicky. Vřele doporučuji.
Václava Kydlíčková
Několik týdnů jsem řešila problémy se zády a plotýnkami. Zkoušela jsem alternativní i klasické postupy, ale nic nepomáhalo. Již po první masáži od pana Romana byl celkový stav o 80 % lepší a já přestala mít bolesti a začala se normálně pohybovat. Po dalších masážích se stav ještě zlepšil a udělala jsem další pokroky nejen ohledně zdravotního stavu zad. Díky kraniosakrální terapii a dalším metodám jsem se zbavila akutní bolesti a mohla začít cvičit dle doporučení. Pana Ariatiho vřele doporučuji, spojení fyzioterapie a spirituálni práce bylo velmi přínosné. Děkuji
HelenaAromaterapeutka
K panu Ariati jsem jako klientka docházela na masáže několik let. Jeho přístup odborný, ale i lidský byl vždy všudypřítomný. Z mé strany: vždy budu doporučovat.
H. Š., Plzeň
Na zázračné lekce jógy s Romanem se vždy těším, jeho osobní přístup mi pomáhá postupně protáhnout a uvolnit tělo, fyzicky si zamakat a zároveň i báječně duševně relaxovat. Z mého pohledu nejlepší lekce jógy, které je možné navštěvovat.
Katka, Plzeň
Jední slovem SKVĚLÉ. Pan Ariati je profesionál. 100% se věnuje péči o vaše tělo, zbytečně neunavuje mluvením, avšak vždy před masáží se vyptá, co vás trápí. Nevyřizuje si telefonáty v době vaší příomnosti jako někteří jiní apod. Jsem letitou klientkou, vždy jsem byla nadmíru spokojena. Perfektně reaguje na problém, který právě člověk má, a změří na něj svoji pozornost. Nemá naučený jeden postup masáže, reaguje tak, jak tělo potřebuje – super přístup. Vřele doporučuji všem.
Jitka
Lekce Romanovy jógy navštěvuji s kratšími přestávkami už zhruba 9 let a musím říct, že jeho hodiny jsou z mého pohledu bezkonkurenčně nejlepší. Roman vede cvičení velmi jemnou a nenásilnou formou, každá hodina je jiná, sled jednotlivých ásan dává smysl. V neposlední řadě musím vyzdvihnout jeho lidskou stránku, vnímavost a schopnost nacítit se na aktuální rozpoložení celé skupiny a podle toho také přizpůsobit jednotlivé lekce. Pokaždé odcházím z lekce i po sebenáročnějším dni pozitivně naladěná, nabitá energií a ani za ty dlouhé roky se mi ještě cvičení s Romanem neomrzelo.
Jana, Plzeň
Lekce jógy jsou pro mne příjemné, vždy se psychicky uvolním od veškerého stresu a vnitřního napětí. Přijde mi, že začínáte pro mne od jednodušších věcí ke složitějším a občas jsou pro mne složitější cviky náročné – to mi vyhovuje. Vše pro mne zřetelně vysvětlujete a z mého pohledu se každému snažíte věnovat. Celkově je to příjemné a nekomerční prostředí, což mám rád. Sám občas trénuji děti na loděnici – rychlostní kanoistika, trochu tuším, kolik je se vším práce.
Michal
Kdo si chce krásně protáhnout tělo a zklidnit mysl, ať zkusí jógu s Romanem. Každá hodina je pro nás novým zážitkem.
Jarda a Hanka Fujovi, Osek u Rokycan
K Romanovi jsem před pár lety chodila na jógu. Moc mě to bavilo, lekce nebyly jen o perfektně provedených ásanách, ale spíš šlo o jemnou práci s tělem, o objevování našeho vnitřního prostoru a uvědomování si sebe samých. V jeho lekcích nejde o výkon, jde o prožitek. Roman je velmi inspirativní člověk, má co předávat a kdokoliv se od něho může spoustu věcí naučit a hodně pro sebe získat.
Vladimíra
Chodila jsem v Plzni na kurzy jógy a na masáže k panu Ariati. Masáže byly skvělé a účinné. A jóga – tu jsem si zamilovala. Pod vedením pana Ariati jsem dokázala zklidnit svoji mysl a protáhnout celé tělo. V těchto lekcích jsem se naučila správným základům jógy. Pan Ariati nám trpělivě vysvětloval, jak máme tvořit dané pozice, a individuálně nám pomáhal. Po každé hodině jsem se cítila příjemně uvolněná, protažená a plná energie. Mohu říci, že tohle bylo pro mě nejpřínosnější cvičení mého života. Pro tělo i pro ducha.
Jana J., Plzeň
Díky svému dlouhodobému působení ve školství jsem měla možnost poznat více lektorů jógy. Myslím, že mohu objektivně hodnotit cvičení s Romanem. Je to to nejlepší, které jsem poznala. Dbá na správný dech i přesné provedení ásan. To není vždy pro lektory prioritou. A jinde se mi často stávalo, že jsem po cvičení měla bolesti v zádech nebo se mi točila hlava. Měla jsem v minulosti velké problémy s krční páteří. Na tuhle jógu docházím jednou týdně už skoro 8 let. Podařilo se mi zpevnit celé tělo tak, že žádné problémy s krční páteří ani se zády nemám. A díky tomuto cvičení získávám hodně energie. Jsem velice aktivní a pozitivní člověk, který má rád lidi, ale i já musím dobíjet baterie. A to se mi tady opravdu daří!!! Děkuji.
Lenka Dobiášová
Lekce vřele doporučuji všem. Úžasná atmosféra, příjemné, klidné a čisté prostředí. Nechybí odbornost, profesionální a individuální přístup. Masáže i terapie mi velmi pomohly. Jóga skvělá. Propracované cvičení, při kterém zregeneruji tělo i mysl a získané poznatky mne posunou vždy o kousek dál. Líbí se mi při lekcích dohlížení na správné provedení jógových pozic, menší kolektiv. Za mne naprostá spokojenost.
Koláčková
Doporučuji. Empatický, lidský a idividuální přístup při úžasných uvolňujících masážích i lekcích jógy.
Martina
U Romana jsem měl tu čest objevovat jógu 4 roky (2011–2015), lekce se odehrávaly v kompaktní, malé skupině, která se velmi dynamicky vyvíjela a všichni dělali sledovatelné pokroky a celkově „ozdravěli“. Jóga u Romana byla vedena jako „klasická“ vždy se snahou navodit setrvalejší vnímání sebe sama. Po lekcích jsem se cítil osvěženě a povzneseně. Mohu doporučit pro ty, jež hledají jógu nejen fyzickou, ale i s vnitřním prožitkem.
Karel
K Romanovi jsem začal chodit před mnoha lety na relaxační masáž. Jeho schopnosti jsem naplno poznal před deseti lety, po úrazu, kdy jsem si roztrhl ramenní kloub. Jsem přesvědčen, že díky jeho pooperační péči a neobyčejným schopnostem jsem dnes bez trvalých následků a jakýchkoliv omezení. Od té doby také pravidelně jednou týdně navštěvuji Romanovy kurzy jógy. V dnešní době je na podobná cvičení pestrá nabídka a každý si může vybrat, co mu nejlépe vyhovuje. Já už jsem si vybral a v 62 letech se společné cvičení jógy pod Romanovým vedením stalo pravidelnou součástí mého života. Romane, děkuji.
Miloš Rusňák
Cvičení pro mě znamenalo aktivní relaxaci. Na fyzické úrovni protažení svalů, posouvání jejich hranic, na psychické rovině velké uvolnění a relaxace. Romanův přístup je laskavý, vnímavý, jemný, a přitom pevný. Prostě pohlazení na duši. Děkuji za to.
Hana K.

Objednej si termín

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

INDIVIDUÁLNÍ TERAPIE

Pojďme se potkat osobně v Plzni nebo online.

Společně projdeme téma, které potřebuje péči a pozornost.

Sezení trvá 1–2 hodiny, cena 1 200 Kč/hodinu.

Můžeš si zvolit, jak budeme s tématem pracovat.

Masáže

Terapie

Kraniosakrální terapie (CSB)

JÓGA

Pojďme se potkat osobně v Plzni nebo online.

Pravidelné lekce jógy

Individuální lekce jógy

Office jóga

Jógové semináře

Gravid jóga

Čtvrtletní kurzovné u pravidelných lekcí vychází na 250 Kč za 1,5h lekci. Ostatní ceny dle dohody nebo uvedených informací.

SEMINÁŘE

Pojďme se potkat

Meditační večery s hudbou

Jemnou vibrací zvuku nás večerem provedou tibetské mísy, zvonkohry Koshi nebo RAV drum.

Tematické semináře

Jednodenní nebo víkendové semináře na vypsaná témata.

Workshopy pro pomáhající profese

Symbiotické techniky při práci s tělem pro lektory, terapeuty, fyzioterapeuty atd.