Snění tvoří realitu

Možná vidíte a cítíte kolem sebe, že se něco děje. Přirovnám to k jízdě velmi starým autobusem. Řítí se ulicí a opadávají z něj rezavé díly karosérie. U volantu ještě probíhá boj o to, kdo bude tento rozpadající se vrak řídit a držet volant. Kam a jak nás vezou dosavadní řidiči, si může odpovědět každý.

Postupně se na zadních sedadlech probouzíme a jízda městem plným reklam už není tak zábavná. Uvědomujeme si, že si nepotřebujeme kupovat stále víc zbytečných věcí.

Jiní se probouzí a vidí poničený ekosystém, další vnímají, že Země je vědomá bytost, ne jen kus skály nebo zásobárna surovin, kterou bez zábran drancujeme.

Stále více cestujících si uvědomuje, že všechno je vědomí, kvantoví fyzici o tom už veřejně mluví.

Vše, co chceme vidět a žít, je jen otázka názoru a úhlu pohledu na věc. Změna je nutná.

Pokud se dostatečný počet lidí rozhodne pro jinou verzi skutečnosti, pak vznikne zcela jiná, nová časová linie, události se začínají měnit a vyvstává zcela nový svět.

Každá volba řešení tvé životní situace tvoří budoucnost.

Vít Klusák, Filip Remunda: Český sen (dokumentární film)

Perfektní ukázka, jak snadno se dají lidé ovlivnit. Dobrá reklama, iluze, za kterou je manipulace s domnělou potřebou. Dva studenti reálně ukazují, co vše se může stát, když se jen uvěří v média, v kampaně, v přesvědčivé projevy. Stejné je to na politické scéně, ať už na české, nebo světové.

Můj sen je jiný.

Máme velký dar a to je snění.

Snít svůj sen (přání) ze srdce, z radosti, z hluboké touhy, má obrovskou sílu se zhmotnit a projevit v “obyčejných dnech” a činech. Následně toto ovlivní kolektivní vědomí našeho světa.

Jaký je tvůj sen?

Další za-myšlenky

Rudé sako svlékáme z kůže obava z nahoty mění se v oslavu poznání. Tajemní draci z dávných věků čekají připraveni na…
Pokračovat ve čtení
V zoufalosti voláme, k sobě hluší, toužíme sdílet, měříme zkušeností přijetí a odmítnutí. Ruka, jež noří se do studnice s živou…
Pokračovat ve čtení
Na své cestě jsem potkal mnoho lidí, kteří sdíleli osobní prožitky. Začal jsem vidět souvislosti mezi žitým…
Pokračovat ve čtení
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.