Zrcadlo mého nitra

Vidím­-li u ostatních něco, co u mě způsobuje mrzutost, vnitřní pnutí, neschopnost se uvolnit, chytlavost na okolnosti, vztahovačnost – podléhání domněnkám, přemrštěné reakce na slova či gesta ostatních, nespokojenost se situací, jak je – to je jen primární zástupce, kdy se mi zrcadlí ve venkovním nastavení situací, co je vlastně moje vnitřní nastavení, co je má vnitřní zkušenost (to, co jsem se naučil v dětství a v životních situacích jako něčí model a přikázání).

Život nám tyto situace ukazuje jak u blízkých lidí, v rodině (děti, partner, rodiče), tak v nastavení venku (práce, lidé, přátelé, zvířata, nehody).

Život je konstelace, ovlivňující svobodnou vůli našich rozhodnutí, abychom viděli vnitřní stín (temnotu) a objevili v sobě vnitřní světlo (radost, laskavost).

Když se uvolníme, dochází ke změnám, k pročištění myšlenkových vzorců a tím i k pročištění okolní reality (co se předtím zdálo jako obtížné, obtěžující atd., jde najednou snadno).

Vracíme se k sobě, do své podstaty, do původní esence síly, hojnosti, radosti. Zkrátka znovu pociťujeme naše přirozené talenty a necháváme se jimi vést (vnímáme srdcem).

Jsme – tvoříme – buďme jako děti – čistota – pravdivost – hravost – družnost – moudrost – veliké oči – nadšení – zkoumání – ptaní se „proč?“ – růst – pružnost.

Další za-myšlenky

Rudé sako svlékáme z kůže obava z nahoty mění se v oslavu poznání. Tajemní draci z dávných věků čekají připraveni na…
Pokračovat ve čtení
V zoufalosti voláme, k sobě hluší, toužíme sdílet, měříme zkušeností přijetí a odmítnutí. Ruka, jež noří se do studnice s živou…
Pokračovat ve čtení
Na své cestě jsem potkal mnoho lidí, kteří sdíleli osobní prožitky. Začal jsem vidět souvislosti mezi žitým…
Pokračovat ve čtení
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.